3+1 Naděje pro bolavé klouby

Kód: 80
Akce
5 000 Kč –30 %
bolave klouby
5 000 Kč –30 % 3 500 Kč

Máte bolesti v kloubech? Trápí Vás pohybové obtíže a nemoci pohybového aparátu? 

Víte, že většina druhů bolesti pohybového aparátu souvisí také s fasciemi, jejich pružností a složením? Harmonelo Flexi a Harmonelo Vitality jsou nadějí pro vaše bolavé klouby. Svým složením doplňují tělu tolik potřebné látky jako jsou kolagen (5g v jedné dávce), chondroitin a MSM a navíc obsahují také mnoho protizánětlivých složek - aloe vera, boswellia serrata, bromelain, papain a proteázy. Všechny sirupy obsahují tekutou čekankovou vlákninu, jsou slazeny stévií, mají nízký glykemický index, jsou bez lepku a mléčných složek, rychle se vstřebávají a mají vysokou biologickou dostupnost aktivních složek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Harmonelo Vitality - obsahuje aloe vera, papain, bromelain, proteázy

Papain patří mezi enzymy, který štěpí proteiny a patří do skupiny cystein-proteáz. Má uklidňující účinky na žaludek a napomáhá trávení proteinů. Omezuje záněty.

Pro svůj protizánětlivý účinek je Bromelain velmi užitečný při léčení bolestí a otoků spojených s podvrtnutí kloubů a zhmožděním svalů, stejně jako při léčení ran, popálenin a revmatických zánětů kloubů. Tím, že brání přílišnému shlukování krevních destiček, je tento enzym prospěšný také v prevenci srdečních chorob, protože snižuje riziko trombózy. Navíc uvolňuje sevření srdečních tepen a zmírňuje anginózní bolesti.
Dále bromelain pravděpodobně zřeďuje hlen, což může být důležité pro podpůrnou terapii chronické bronchitidy. Podobný účinek může mít při léčení zánětu vedlejších dutin.

Proteáza či proteináza je vlastně označení pro celou skupinu enzymů. Proteázy patří mezi fylogeneticky (z hlediska vývoje druhů organismů) velmi staré bílkoviny, které se vyvinuly už u primitivních organismů, tzv. archebakterií. Jejich funkcí v organismu je štěpit bílkoviny (proteiny, proto ten název). Jejich význam spočívá ve schopnosti ovlivňovat v našem organismu celou řadu relativně nesouvisejících procesů. Z těch nejdůležitějších je možno uvést účast v zánětlivé reakci a apoptóze neboli programované buněčné smrti (mechanismus sloužící k eliminaci nepotřebných či poškozených buněk), kontrolu koagulace (srážlivosti) a kontrolu některých neurofyziologických pochodů, trávení bílkovinné potravy, ale i spojení spermie s vajíčkem. Mohou se uplatnit při terapii metabolického syndromu, především na molekulární úrovni biologických dějů souvisejících s prokoagulačním a prozánětlivým stavem.

Aloe Vera obsahuje řadu účinných látek, které vytvářejí celé spektrum účinků. K nejvýznamnějším obsahovým látkám patří specifické polysacharidy, enzymy, vitamíny, minerály a stopové prvky, organické kyseliny (hlavně jantarová a salicylová), aminokyseliny, steroly (například beta-sitosterol) a dále antrachinony (aloin či barbaloin) a jiné látky. Z účinných látek jsou nejvýznamnější polysacharidy, hlavně v aloe vera obsažený acemanan, který patří do skupiny 1,4-beta-D-glukomanů. Tato látka, stejně jako jiné látky z této skupiny, stimuluje činnost buněk imunitního systému. Další z účinných látek jsou steroly, které mají protizánětlivý účinek. K dalším účinkům patří antioxidativní, antiproliferativní, hypotenzivní a antidiabetický účinek. Vnitřně je doporučován například při zánětlivých onemocněních trávicího ústrojí, diabetu, hypercholesterolémii, astmatu a snížené imunitě. Při zevní aplikací je doporučeno ji aplikovat při expozici UV-záření, herpes genitalis, psoriáze a seborrhoické dermatitidě.

 

 

Harmonelo Flexi - obsahuje hydrolyzovaný kolagen, MSM, chondroitinu a boswelie

Kolagen je skleroprotein, extracelulární, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Tvoří 25 – 30 % všech proteinů v těle savců, ve formě kolagenních vláken je složkou mezi-buněčné hmoty. V současnosti je známo nejméně 27 rozdílných typů kolagenů. Kolagen tvoří 30 % hmotnosti bílkoviny člověka, 10 % celkové hmotnosti člověka a až 70 % kůže. Je zodpovědný za pružnost, pevnost, správné navlhčení kůže a soustavné ponoření jejích buněk. Následkem stárnutí nastává deficit kolagenu, což je např. příčinou tvorby vrásek. Kolagenové choroby tj. choroby charakteristické patologickými či degradačními formami kolagenu postihují např. srdce, cévy, svaly, oči a kůži. Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu. Hydrolyzovaný kolagen je také velmi účinný při onemocněních, jako jsou artritida nebo osteoporóza. 

MSM, celým názvem methylsulfonylmethan (nebo též správněji dimethylsulfon), je organická sloučenina síry.  MSM je doporučován při zánětlivých onemocněních kloubů jako osteoporóza či revmatoidní artritida pro své protizánětlivé působení jako doplněk celkové léčby. Ze stejných důvodů je také vhodný jako doplněk léčby alergií či bolestí svalů. Zkušenosti ukázaly, že je velmi vhodný u artróz. Podporuje metabolismus a funkčnost kloubní chrupavky. Některé zdroje uvádějí, že MSM funguje jako antioxidant a brání tomu, aby volné peroxidové radikály poškozovaly chrupavkové, ale i kostní buňky a tkáně. V organismu se dobře vstřebává do všech tkání a z organismu je vylučován velmi pomalu, jeho biologický poločas je 100 hodin.

Chondroitin sulfát je důležitý tím, že je nejvíce zastoupený ve strukturách mezi-buněčné hmoty (proteoglykanech) chrupavky. Chrupavka je pojivová tkáň v našem těle, která slouží ke zpevňování okolních tkání. Je součástí pohybového aparátu, například pokrývá hlavice v kloubech a podobně. Je velmi tuhá, ale i současně poměrně pružná a schopná vyrovnávat otřesy, kterým je naše pohybové ústrojí v každodenním životě vystaveno. Chondroitin sulfát je polysacharid, chemicky řazený mezi glykosaminoglykany. Má silný záporný náboj a tím pomáhá osmoticky zadržovat vodu, čímž dává chrupavce pružnost. Kromě chrupavky tuto látku najdeme v ostatních pojivových tkáních. V doplňcích stravy se často vyskytuje současně s glukosaminem sultfátem, se kterým ji pojí i podobný princip působení. Jeho hlavní oblast použití je při bolestech a zánětu, která doprovází artrózu kloubů. Artróza, přesněji označovaná jako osteoporóza, je vlastně řada metabolických změn vedoucích ke zhoršení kvality chrupavky. Při této nemoci se kolagenní síť stává následkem patologické produkce jiných typů kolagenu méně odolnou a pevnou vůči působení proteolytických enzymů. Mezi-buněčná hmota chrupavky je tvořena protepoglykanem agrakanem stlačeným v okolní síti kolagenních vláken. Při osteoporóze dojde k úbytku agrekanu, zvyšuje se obsah vody v ostatních proteoglykanech, chrupavka se stává měkčí a méně odolnou k tlaku a silám, které vznikají při pohybu kloubních ploch.

Při užívání chondroitin sulfátu je důležité si uvědomit, že její účinek nastupuje postupně a projeví se až po čtyřech až šesti týdnech užívání. Po vysazení její účinek postupně přetrvává, takže je možné si dát dvou až tříměsíční přestávku při užívání chondroitinu. Pokud dochází ke ztrátě kloubní chrupavky, je třeba ho užívat i dlouhodobě. Tím, že zlepšuje postupně kloubní pohyblivost, pomáhá i snižovat spotřebu analgetik proti bolesti užívaných při artróze (a tím snižuje i riziko nežádoucích účinků těchto léků). 

Boswellia serrata (kadidlovník pilovitý) má díky obsahu boswellových kyselin silné protizánětlivé a analgetické účinky, obnovuje krevní cévy poškozené zánětem, zlepšuje krevní oběh a výživu postižených tkání. Zmírňuje ranní ztuhlost a zvyšuje pohyblivost kloubů. Potlačuje proliferaci tkání při zánětu a zabraňuje odbourávání pojivových tkání. Zlepšuje krevní zásobení zánětem postižených oblastí a zvyšuje obnovu lokálních krevních cév poškozených zánětem. Boswellové kyseliny otevírají kolaterální cévy (alternativní krevní zásobení specifických částí těla), aby zajistily dostatečné krevní zásobení kloubů poškozovaných artrózou. Nekyselinová část extraktu má proti-bolestivé a sedativní účinky. Popsané účinky zahrnují redukci otoků kloubů, zvýšení pohyblivosti, snížení ranní ztuhlosti, zvýšení tažné síly a celkové zvýšení kvality života nemocných osteoartrózou a revmatoidní arthritidou. Protibolestivé a sedativní účinky Boswellinu nastupují velmi rychle a projevují se obvykle do pěti dnů. Boswellin je efektivním protizánětlivým a antiartritickým prostředkem, jak při osteoporóze, tak i při revmatoidní artritidě, revmatismu měkkých tkání a bolestech dolních zad.

Princip účinku boswellie je označován jako epigenetický (vědní podobor genetiky, který zkoumá, velmi zjednodušeně řečeno, změny v našich genech) – tyto kyseliny totiž prostřednictvím chemických reakcí (metylace genů, acetylace histonů, regulace mikroRNA) přímo ovlivňují aktivaci genů zodpovědných za zánětlivé procesy. Působí tlumivě na aktivitu interleukinů a leukotrienů, tedy látek, které podporují a udržují zánětlivé procesy. Nejvíce se boswelie využívá jako doplněk prevence a léčby artrózy.
Díky svým výrazným protizánětlivým účinkům je boswellie velice efektivní i při léčbě zánětlivých střevních onemocnění, jako je ulcerózní a kolagenní kolitida či Crohnova choroba. Kyselina boswellová snižuje také aktivaci krevních destiček a omezuje jejich shlukování v cévách. Zároveň snižuje hladinu cholesterolu v krvi, a to až o 48 %. Výzkumy potvrdily účinnost kadidlovníkové pryskyřice také při astmatu.

Složení aktivních látek v jedné dávce (20ml):

Kolagen 5000 mg, MSM 400 mg, Chondroitin sulfát 400 mg, Glukosamin sulfát 100 mg, Boswellia serrata 100 mg, Čekanková vláknina 2500 mg, Steviol-glykosidy (stévie) 10 mg.

Všechny sirupy obsahují tekutou čekankovou vlákninu, jsou slazeny stévií, mají nízký glykemický index, jsou bez lepku a mléčných složek.
Sirupy se rychle vstřebávají a mají vysokou biologickou dostupnost aktivních složek.

Nedoporučuje se užívat tyto sirupy současně s léky na ředění krve (např. Warfarin) a s léky potalčujícími imunitu (imunosupresivy)! 

 Zdroj informací: https://www.celostnimedicina.cz, https://harmonelo.com