3+1 Elixíry máldí

Kód: 86
Akce
5 000 Kč –30 %
elixiry mladi
5 000 Kč –30 % 3 500 Kč

Mezi projevy stárnutí patří také snížená pohyblivost, nepružnost - v pohybu i myšlení. sesychání kůže a tkání, vrásky, mentální a emoční otupělost, pomalá regenerace. Být stále mlád a najít elixír mládí, to bylo snem nejednoho alchymysty. V sirupech Harmonelo Flexi a Harmonelo Colostrum se to podařilo. Flexi vám poskytne pružnost a tekutost kostí, šlach, fascií a všech pojivových tkání. Ochrání před záněty a povznese vaši mysl a ducha. Colostrum vám dodá primární kvalitní výživu, ochrání buňky před volnými radikály a viry, zajistí kvalitu kostí a imunity a nastaví adekvátní práci s rezervami a energií. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Harmonelo Colostrum - obsahuje bovinní kolostrum, koenzym Q10, vitamín K, vitamín D3

Kolostrum obsahuje Imunoglobuliny (Ig) jsou známé jako protilátky, které využívá imunitní systém, aby identifikoval, bojoval a neutralizoval neznámé objekty, jako jsou bakterie a viry. Absorpce imunoglobulinů je nezbytná pro pasivní imunitu nově narozených savců po porodu.

 • IgG: kravské colostrum má více IgG než všech ostatních imunoglobulinů, které v colostru nalezneme, což poskytuje velkou porci imunity proti invazi patogenů. IgG pomáhá zahájit příval dalších imunitních funkcí.
 • IgA: je strategicky umístěno v částech lidského těla – konkrétně v trávicím, dýchacím a močovém traktu, kde hraje ústřední roli ve slizniční imunitě tak, aby zabránilo množení patogenů.
 • IgM: reaguje jako první na patogeny, které se dostávají do těla. IgM napadá bakterie a činí je neaktivními.
 • IgE: hraje důležitou roli v reakcích na alergie a pomáhá ničit parazity v trávicím systému.
 • IgD: z velké části spolupracuje s IgM. IgD a IgM posílají signál do B lymfocytů, které aktivují. V případě, kdy jsou lymfocyty B aktivovány, začíná IgD spolupracovat s ostatními imunoglobuliny, aby podpořil imunitní systém. Také pomáhá ve vytváření specifických protilátek.

Cytokiny: colostrum obsahuje mnoho těchto proteinových regulátorů buněčné komunikace. Cytokiny jsou molekuly, které přenášejí důležité informace mezi buňkami a mají vliv na regulaci růstu, dělení buněk, regulaci zánětů a zlepšení obranyschopnosti. Jsou také důležitými prostředníky v regulaci imunitní a zánětlivé odpovědi.

Laktoferin: je jedna z nejmocnějších podpor imunitního systému a živin, které známe. Je velmi důležitý nejen pro svou obranu proti jakémukoliv typu infekce, ale také pomáhá udržet imunitní systém proti přehřátí a mnohým zánětům. Stovky studií ukazují, že laktoferin je účinná antibakteriální, antimykotická, antivirová a parazity zabíjející sloučenina. Nové informace nyní ukazují, že laktoferin je manažerem imunitních buněk a pomáhá optimalizovat a koordinovat útoky vetřelců.

Lysozym: je antibakteriální enzym, který pomáhá podporovat imunitní systém vytvářením buněčné zdi proti škodlivým bakteriím. Lysozym spolupracuje s ostatními složky colostra. Bylo prokázáno, že Lysozym vytváří synergický efekt s lactoperoxidase, IgA a laktoferinem. Lysozym a IgA společně bojují proti bakterii E.Coli. V přítomnosti Laktoferinu jsou antibakteriální účinky lysozymu zvýšeny.

Lactalbumin: důležitá živina a protein rozpustný ve vodě, který obsahuje nezbytné aminokyseliny důležité pro růst a vývoj těla.

Lactoperoxidase: hlavní antibakteriální enzym, který byl v colostru nalezen a který chrání kojící prsní žlázy před infekcemi. Některé viry a poloviry jsou citlivé na obranné účinky lactoperoxidase.

Proline Rich Polypeptides (PRPs) jsou malé řetězce aminokyselin, které mají mocný efekt při zahajování a udržení rovnováhy imunitní odpovědi. Funkce PRPs: reguluje imunitní systém, působí jako molekulární signalizační zařízení, podporuje růst B lymfocytů, stimuluje aktivitu NK buněk („přirozené zabíječe“) a podporuje růst leukocytů (bílých krvinek).

RŮSTOVÉ FAKTORY

Růstové faktory pomáhají stimulovat růst buněk, buněčné rozmnožování a zrání buněk.

  • EGF (Epidermal Growth factor): Hraje důležitou roli v regulaci buněčného růstu, rozmnožování a dělení. Rodina EGF růstových faktorů může pomoci modulovat vývoj pokožky, prsních žláz a střev.
  • FGFs (Firoblast Growth Factors): podílí se na růstu nových krevních cév a při hojení ran.
  • IGF-1 (Insulin-like Growth Factor): nejhojněji obsažen v růstových faktorech z kravského colostra. Tyto proteiny jsou jednořetězcové polypeptidy s aminokyselinami. Hrají důležitou roli při růstu dětí a má anabolické vlivy v dospělosti.
  • PDGF (Platetet-derived Growth Factor): jeden z mnoha proteinu, které regulují růst buněk a jejich dělení. Hraje důležitou roli v tvorbě krevních cév.
 • TGF-alpha & TGF-beta (Transforming Growth Factors): TGF-alpha vyvolává epiteliální vývoj tkáně. TGF-beta – hraje rozhodující roli v regeneraci tkání, rozmnožování buněk, tvorby kostní chrupavky a reguluje imunitní systém.

Základní živiny: Colostrum poskytuje energii a živiny. Je velmi bohaté na uhlovodíky, lipidy a proteiny. Uhlovodíky jsou samozřejmě přítomné v mlezivu spolu s vitamíny a minerály – vápník, hořčík, draslík a zinek.

Vitamíny: Colostrum obsahuje vitamíny A, B2, B9, B12 a D. Vitamíny jsou nezbytné organické živiny, které stejně jako minerály pracují jako katalyzátor v biologických procesech. Tyto biologické procesy jsou důležité pro vývoj retinolu, dopravu důležitých látek skrz buněčné zdi a ve zpracování dalších živin.

Minerály a Ionty: Colostrum obsahuje vápník, chlorid, železo, hořčík, fosfor, draslík, sodík a zinek. Minerály působí jako katalyzátory v tělesných funkcích, jako je funkce metabolismu a formace ATP (důležitý nukleotid, který je zcela zásadní pro funkci všech známých buněk). Minerály jsou také důležitými stavebními bloky kostí a zubů.

Uhlovodíky: Součástí colostra jsou jednoduché cukry, ale i ty nejsložitější oligosacharidy. Uhlovodíky jsou důležitým zdrojem energie a jsou součástí buněčného rozeznávání.

Aminokyseliny: Aminokyseliny se skládají z velkého množství součástek, které jsou potřebné pro stavbu proteinových bloků prostřednictvím propojení peptidových vazeb. Aminokyseliny jsou důležité pro vývoj živin a svalů.

Proteiny: Proteiny v colostru poskytují nezbytné výživové složky pro vývoj svalů a tkání. Proteiny poskytují energii.

Colostrum se skládá z látek důležitých pro vývoj novorozence a jeho budoucí imunitní systém. Není divu, že tato „elektrárna“ živin má blahodárné výhody i pro dospělé.

Vitamín D3 - Obecně je vcelku známo, že vitamin D3 společně s parathyroidním hormonem (parathormonem), napomáhají regulovat vápníku a fosfátů v organismu. Pomáhá zlepšovat vstřebávání vápníku ze žaludečního traktu a je důležitý pro pevnost zubů a kostí. Funkce parathormonu, který je produkován příštitnými tělísky, spočívá ve zvyšování hladiny vápníku v krvi. Vitamin D je vlastně souhrnné označení pro steroidní hormonální prekurzory, známé pod názvem kalciferoly. Pokud dojde k dlouhodobému nedostatku vitaminu D, dochází ke snížení hladiny vápníku a fosfátů v organismu. Následkem tohoto nedostatku dochází k tzv. měknutí kostí. U dětí se tento jev označuje jako křivice, u dospělých jako osteomalacie a označuje abnormální vývoj kostí. Tato porucha vede k bolestem zad, svalové slabosti, bolesti kostí a zlomeninám.

A co ještě vitamín D dokáže?

 • reguluje hladinu vápníku v krvi
 • urychluje hojení ran i sliznic, jelikož výrazně prospívá buňkám
 • působí v organismu protizánětlivě a protivirově
 • chrání kardiovaskulární systém, snižuje riziko vzniku hypertenze
 • dohlíží na správnost hormonálních funkcí
 • reguluje specifické procesy v nervovém systému (jeho deficit zvyšuje riziko degenerativních poškození mozku, snižuje mentální výkonnost a zvyšuje také pravděpodobnost psychických potíží, nejčastěji deprese)

 

Vitamín K - Nejdůležitější funkcí vitamínu K2 je zajištění pohybu vápníku v organismu. Prakticky tento vitamín podporuje ukládání vápníku v kostech a zubech a napomáhá odstraňovat vápník z míst, kde jej nechceme, jako jsou arterie. Vitamín K2 dále aktivuje bílkoviny kontrolující růst buněk, a tím může ochraňovat před vznikem nádorů. V prevenci má význam jako prevence osteoporózy. Obecně platí, že vitamín K2 je nezbytný v procesu mineralizace kostí, buněčného růstu a metabolismu proteinů cévní stěny. Oba vitamíny, D3 a K jsou výborné jako prevence osteoporozy.

Koenzym Q10Je prakticky nutný pro naši veškerou produkci energie. Říká se mu ubichinon. Je významný i pro imunitní děje, srdeční funkce a jako antioxidant. Hojně se vyskytuje v potravinách a do 30 let věku si jej tělo vyrábí samo. Tato schopnost se s věkem snižuje, a tak doplňování hotovým Q10 je po tomto věku vhodné. Koenzym Q10 je životně důležitý katalyzátor. Umožňuje mitochondriím, což jsou malé “elektrárny” uvnitř našich buněk, uvolňovat 95 % energie, kterou potřebujeme pro život. Pokud hladina klesne o více než 25 %, dochází k degenerativním stavům, jakou jsou vysoký tlak krve a srdeční choroby. Při poklesu o 75 % není možné zachovat život.

Koenzym Q10 má další velmi důležitý úkol. Účastní se na biochemických pochodech, které umožňují vstup minerálů, stopových prvků a jiných prvků do buňky.

Můžeme si jeho činnost představit jako práci vrátného, otvírače dveří. Když není vrátný, dveře jsou zavřené a důležité minerály se nedostanou ani do buňky ani z buňky.

Třetí důležitá funkce, která by měla být spíše uvedena na prvním místě, je jeho funkce antioxidační. Je jedním z nejmocnějších lapačů volných radikálů. A pozor, to je velmi důležité! Jestliže je v těle mnoho toxinů – samozřejmě volných radikálů, Koenzym Q10 se v první řadě spotřebovává jako antioxidant !! A pak chybí v buňkách jako katalyzátor a jako vrátný. Chceme-li v léčebném procesu využít jeho schopnosti, pak jej musíme “chránit” velkým množství jiných antioxidantů, aby se mohl plně využít v buňce, jak bylo popsáno výše.

 

Složení aktivních látek v jedné dávce (20ml):

Bovinní (kravské) colostrum s koncentrovaným obsahem imunoglobulinů 400 mg, Koenzym Q10 (ubichinol) 30 mg, Vitamín K (fyllochinon) 100 µg, Vitamín D3 (cholekalciferol) 5,00 µg, Čekanková vláknina 2500 mg, Steviol-glykosidy (stévie) 10 mg

Harmonelo Flexi - obsahuje hydrolyzovaný kolagen, MSM, chondroitinu a boswelie

Kolagen je skleroprotein, extracelulární, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Tvoří 25 – 30 % všech proteinů v těle savců, ve formě kolagenních vláken je složkou mezi-buněčné hmoty. V současnosti je známo nejméně 27 rozdílných typů kolagenů. Kolagen tvoří 30 % hmotnosti bílkoviny člověka, 10 % celkové hmotnosti člověka a až 70 % kůže. Je zodpovědný za pružnost, pevnost, správné navlhčení kůže a soustavné ponoření jejích buněk. Následkem stárnutí nastává deficit kolagenu, což je např. příčinou tvorby vrásek. Kolagenové choroby tj. choroby charakteristické patologickými či degradačními formami kolagenu postihují např. srdce, cévy, svaly, oči a kůži. Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu. Hydrolyzovaný kolagen je také velmi účinný při onemocněních, jako jsou artritida nebo osteoporóza. 

MSM, celým názvem methylsulfonylmethan (nebo též správněji dimethylsulfon), je organická sloučenina síry.  MSM je doporučován při zánětlivých onemocněních kloubů jako osteoporóza či revmatoidní artritida pro své protizánětlivé působení jako doplněk celkové léčby. Ze stejných důvodů je také vhodný jako doplněk léčby alergií či bolestí svalů. Zkušenosti ukázaly, že je velmi vhodný u artróz. Podporuje metabolismus a funkčnost kloubní chrupavky. Některé zdroje uvádějí, že MSM funguje jako antioxidant a brání tomu, aby volné peroxidové radikály poškozovaly chrupavkové, ale i kostní buňky a tkáně. V organismu se dobře vstřebává do všech tkání a z organismu je vylučován velmi pomalu, jeho biologický poločas je 100 hodin.

Chondroitin sulfát je důležitý tím, že je nejvíce zastoupený ve strukturách mezi-buněčné hmoty (proteoglykanech) chrupavky. Chrupavka je pojivová tkáň v našem těle, která slouží ke zpevňování okolních tkání. Je součástí pohybového aparátu, například pokrývá hlavice v kloubech a podobně. Je velmi tuhá, ale i současně poměrně pružná a schopná vyrovnávat otřesy, kterým je naše pohybové ústrojí v každodenním životě vystaveno. Chondroitin sulfát je polysacharid, chemicky řazený mezi glykosaminoglykany. Má silný záporný náboj a tím pomáhá osmoticky zadržovat vodu, čímž dává chrupavce pružnost. Kromě chrupavky tuto látku najdeme v ostatních pojivových tkáních. V doplňcích stravy se často vyskytuje současně s glukosaminem sultfátem, se kterým ji pojí i podobný princip působení. Jeho hlavní oblast použití je při bolestech a zánětu, která doprovází artrózu kloubů. Artróza, přesněji označovaná jako osteoporóza, je vlastně řada metabolických změn vedoucích ke zhoršení kvality chrupavky. Při této nemoci se kolagenní síť stává následkem patologické produkce jiných typů kolagenu méně odolnou a pevnou vůči působení proteolytických enzymů. Mezi-buněčná hmota chrupavky je tvořena protepoglykanem agrakanem stlačeným v okolní síti kolagenních vláken. Při osteoporóze dojde k úbytku agrekanu, zvyšuje se obsah vody v ostatních proteoglykanech, chrupavka se stává měkčí a méně odolnou k tlaku a silám, které vznikají při pohybu kloubních ploch.

Při užívání chondroitin sulfátu je důležité si uvědomit, že její účinek nastupuje postupně a projeví se až po čtyřech až šesti týdnech užívání. Po vysazení její účinek postupně přetrvává, takže je možné si dát dvou až tříměsíční přestávku při užívání chondroitinu. Pokud dochází ke ztrátě kloubní chrupavky, je třeba ho užívat i dlouhodobě. Tím, že zlepšuje postupně kloubní pohyblivost, pomáhá i snižovat spotřebu analgetik proti bolesti užívaných při artróze (a tím snižuje i riziko nežádoucích účinků těchto léků). 

Boswellia serrata (kadidlovník pilovitý) má díky obsahu boswellových kyselin silné protizánětlivé a analgetické účinky, obnovuje krevní cévy poškozené zánětem, zlepšuje krevní oběh a výživu postižených tkání. Zmírňuje ranní ztuhlost a zvyšuje pohyblivost kloubů. Potlačuje proliferaci tkání při zánětu a zabraňuje odbourávání pojivových tkání. Zlepšuje krevní zásobení zánětem postižených oblastí a zvyšuje obnovu lokálních krevních cév poškozených zánětem. Boswellové kyseliny otevírají kolaterální cévy (alternativní krevní zásobení specifických částí těla), aby zajistily dostatečné krevní zásobení kloubů poškozovaných artrózou. Nekyselinová část extraktu má proti-bolestivé a sedativní účinky. Popsané účinky zahrnují redukci otoků kloubů, zvýšení pohyblivosti, snížení ranní ztuhlosti, zvýšení tažné síly a celkové zvýšení kvality života nemocných osteoartrózou a revmatoidní arthritidou. Protibolestivé a sedativní účinky Boswellinu nastupují velmi rychle a projevují se obvykle do pěti dnů. Boswellin je efektivním protizánětlivým a antiartritickým prostředkem, jak při osteoporóze, tak i při revmatoidní artritidě, revmatismu měkkých tkání a bolestech dolních zad.

Princip účinku boswellie je označován jako epigenetický (vědní podobor genetiky, který zkoumá, velmi zjednodušeně řečeno, změny v našich genech) – tyto kyseliny totiž prostřednictvím chemických reakcí (metylace genů, acetylace histonů, regulace mikroRNA) přímo ovlivňují aktivaci genů zodpovědných za zánětlivé procesy. Působí tlumivě na aktivitu interleukinů a leukotrienů, tedy látek, které podporují a udržují zánětlivé procesy. Nejvíce se boswelie využívá jako doplněk prevence a léčby artrózy.
Díky svým výrazným protizánětlivým účinkům je boswellie velice efektivní i při léčbě zánětlivých střevních onemocnění, jako je ulcerózní a kolagenní kolitida či Crohnova choroba. Kyselina boswellová snižuje také aktivaci krevních destiček a omezuje jejich shlukování v cévách. Zároveň snižuje hladinu cholesterolu v krvi, a to až o 48 %. Výzkumy potvrdily účinnost kadidlovníkové pryskyřice také při astmatu.

Složení aktivních látek v jedné dávce (20ml):

Kolagen 5000 mg, MSM 400 mg, Chondroitin sulfát 400 mg, Glukosamin sulfát 100 mg, Boswellia serrata 100 mg, Čekanková vláknina 2500 mg, Steviol-glykosidy (stévie) 10 mg.

Všechny sirupy obsahují tekutou čekankovou vlákninu, jsou slazeny stévií, mají nízký glykemický index, jsou bez lepku a mléčných složek.
Sirupy se rychle vstřebávají a mají vysokou biologickou dostupnost aktivních složek.

Nedoporučuje se užívat tyto sirupy současně s léky na ředění krve (např. Warfarin) a s léky potalčujícími imunitu (imunosupresivy)!